טיפים לכתיבת קורות חיים

טיפים לכתיבת קורות חיים

בואו נדבר על כתיבת קורות חיים. והפעם מנקודת המבט של המגייסת. הניסיון שלי בחיים כולל שנים בהם גייסתי עובדים במסגרת תפקידי כמנהלת ושנים נוספות של ניסיון בחברות השמה. אז גייסתי את הניסיון שלי וכך נולד המאמר הזה.

  • קורות חיים זה מסמך שיווקי לכל דבר.
  • מה שלא כתוב בקורות חיים לא קיים.
  • כמנהלת מגייסת לקח לי פחות מדקה בשביל להחליט האם להמשיך או לא להמשיך הלאה לקריאה מעמיקה יותר של קורות החיים או שיחה עם המועמד/ת. ההמלצה שלי היא: שלחו קורות חיים בפונט קריא, מסודרים בעין ועיצוב סולידי. רוצים לבדוק את עצמכם? הדפיסו ותבדקו מה אתם מצליחים לקלוט ב 14 שניות.
  • הניסיון האחרון הוא הרלוונטי ביותר. תפרטו אותו כמה שיותר. אם ניתן, רצוי ששם התפקיד האחרון יהיה תואם לתפקיד שאליו ניגשים. את הפירוט בתפקידים לאחור – תצמצמו.
  • התאימו את הנוסחים לתיאור התפקיד בדרישה. אין פירוט מספק? חפשו מודעות דרושים עם תפקידים דומים, אפילו אם הן כבר לא רלוונטיות.
  • מהניסיון העשיר שלי, לדחוס 20 שנות ניסיון בעמוד אחד זה פשוט לא אפקטיבי (אלא אם עבדתם בתעשייה האווירית כל החיים). צמצמו מה שלא רלוונטי, אבל זכרו: אבל זכרו: מספר העמודים הוא לגמרי פונקציה של מספר שנות ניסיון.
  • המלצה מתבקשת ואחרונה להיום: תנהלו את התהליך. כלי הניהול הכי נוח הוא אקסל, הכינו טבלה וכתבו בה: איפה פורסמה המודעה, מתי, לאיזה תפקיד, למי שלחתם קו"ח ומה סטטוס התשובה. 

מוזמנים לשאול שאלות על כתיבת קורות חיים, מבטיחה לענות  לכולם.

אהבתם? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אודות

נעים להכיר, שמי סווטה מיטלנסקי מנטורית למנהלים ובעלי עסקים, מומחית לניהול בכיר ושימוש בטכנולוגיה דיגיטלית בתהליכי התייעלות ארגונית וניהול עסקי חכם. בעלת הסמכה כפולה באימון ניהולי ואישי (MCI/ EMCI) מטעם איק"א: האיגוד הישראלי לקואצ'ינג. ניהול הוא הרבה יותר ממקצוע. ניהול הוא דרך חיים.

עקבו אחריי

קטגוריות

אולי יעניין אותך גם

עוד באותו נושא

קורסים תחת העומס?

מרגישים שאתם קורסים תחת עומס? כל היום טיפלתם בדברים דחופים, ולא הספקתם כלום?  גם אני. ראיתם את התמונה? רגע אחד מהיום בבוקר מראה בבירור כמה

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן