סגנונות ניהול – לא מה שחשבתם

סגנונות ניהול - לא מה שחשבתם

המרכז הישראלי לניהול, שדרכו הוכשרתי כמאמנת מומחית באימון אישי וניהולי, מגדיר 3 סגנונות ניהול: אוטוקרטי, משכנע ודמוקרטי. סגר קורונה אפשר לי לבדוק את כל סגנונות הניהול האפשריים אצלי בבית יחד עם בן ה-6 😁 

  • הסגנון האוטוקרטי מדבר על מנהל ריכוזי שאחראי הבלעדי על קבלת ההחלטות: אני קובעת סדר יום ברור המשלב כל סוגי הפעילות: ספורט, התפתחות אישית, לימודים, סדר וניקיון. במקרה הטוב, אנחנו מגיעים ל 20% ביצוע. 
  • הסגנון המשכנע: המנהל מקבל החלטות ומשכנע את העובדים שיש סיבות טובות וזה לטובתם: תאכל ברוקולי במקום פיצה כי זה יותר בריא. זה לא משכנע אפילו אותי, אז אני לא מנסה.
  • הסגנון הדמוקרטי: המנהל פתוח למגוון דעות ושם דגש על "אנחנו": בוא נחליט ביחד מה עושים היום. התשובה האולטימטיבית #1: רואים טלוויזיה.
  • ניסיתי גם את הסגנון הכאוטי ששם דגש על מהירות ומאפשר לעובדים לקבל את ההחלטות: אחרי ארוחת בוקר, אתה מחליט מה עושים. התשובה האולטימטיבית #2: לא בא לי.
  • ניסיתי גם את השיטה של "שגר ושכח": אמא עובדת, אתה עושה מה שאתה רוצה בלי מסכים ובלי להפריע. התשובה האולטימטיבית #3 : אני רק אנוח לידך (אשים עליך רגליים, אגיד לך משהו ממש חשוב ואפריע לך עוד קצת.

אז מה אני אומרת בעצם? 

כאשר בוחרים כלי ניהול חייבים להתאים אותו לאנשים איתם אתם עובדים ולמציאות האובייקטיבית. 

וכרגע? בואו נהנה כמה שאפשר .

אהבתם? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אודות

נעים להכיר, שמי סווטה מיטלנסקי מנטורית למנהלים ובעלי עסקים, מומחית לניהול בכיר ושימוש בטכנולוגיה דיגיטלית בתהליכי התייעלות ארגונית וניהול עסקי חכם. בעלת הסמכה כפולה באימון ניהולי ואישי (MCI/ EMCI) מטעם איק"א: האיגוד הישראלי לקואצ'ינג. ניהול הוא הרבה יותר ממקצוע. ניהול הוא דרך חיים.

עקבו אחריי

קטגוריות

אולי יעניין אותך גם

עוד באותו נושא

קורסים תחת העומס?

מרגישים שאתם קורסים תחת עומס? כל היום טיפלתם בדברים דחופים, ולא הספקתם כלום?  גם אני. ראיתם את התמונה? רגע אחד מהיום בבוקר מראה בבירור כמה

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן